Poznaj rozwiązania Nativeo: Smart widżet

Poznaj rozwiązania Nativeo: Smart widżet

Smart widżet to rozwiązanie all-in-one do monetyzacji Twojej witryny, które najczęściej wykorzystywane jest zarówno na desktopie, jak i w mobile. Widżet ten automatycznie dostosowuje swój rozmiar do konkretnej strony, tak aby zawsze idealnie pasował do jej layoutu.

Rozwiązanie ALL-IN-ONE

Smart widżet to inteligentne rozwiązanie, które dopasowuje najlepsze treści i reklamy do contentu witryny. Ponadto tak jak w każdym innym dostępnym widżecie można dodać do niego możliwość internal exchange, czyli przemieszania reklam z artykułami w jego obszarze. Można mieszać dowolnie reklamy natywne, banery display czy natywne wideo z treściami sponsorowanymi. Dzięki zastosowaniu takiego rozwiązania reklamy prezentują się w bardziej naturalny sposób, co wpływa bezpośrednio, tak na wewnętrzny jak i zewnętrzny ruch na stronie. Smart widżet poprzez polecanie innych niereklamowych treści jeszcze bardziej angażuje użytkowników, dzięki czemu wskaźnik CTR jest wyższy o 40 % w stosunku do tradycyjnych reklam display  

Jeszcze jednym ciekawym zastosowaniem jest funkcja Infinite scroll. W Smart widżecie jest ona domyślnie włączona, dzięki czemu można testować różną liczbę przewinięć oraz formatów reklamowych, tak by lepiej poznać i zrozumieć oczekiwania odbiorców. Aby lepiej wykorzystać to rozwiązanie, rekomendowane jest, by zastosowanie smart widżetu z funkcją infinite scroll połączyć z wewnętrznymi linkami artykułów na stronie oraz z włączeniem opcji wideo jeszcze przed pierwszym scrollem. Dzięki takiemu zastosowaniu można osiągnąć dwa cele jednocześnie: zmonetyzować ruch, a także zatrzymać użytkowników na swojej stronie internetowej.

Jak skonfigurować Smart widżet i jakie daje on możliwości?

Konfiguracja Smart Widget

SUB TYPE: (określa wygląd widżetu)
  • main - standardowy widok
  • blur - widok z efektem rozmyci
NAME: (nazwa)
  • nazwa widżetu jest dowolna, poleca się jednak nazywać je według ich typu, a także dodawać datę jego utworzenia aby łatwiej nimi później zarządzać
WIDGET TITLE: (tytuł, wyświetlany na stronie)
  • należy wybrać opcję: „OTHER” a później ręcznie dodać tytuł pasujący do strony (np. Sprawdź to, zobacz to, sprawdź również, to może cię zainteresować, więcej informacji z sieci, więcej newsów)
INFINITE SCROLL: (nieskończone przewijanie)
  • w czasie przewijania strony w dół widżet stale się rozwija (OFF / ON) – można go zawsze włączyć lub wyłączyć

INTERNAL EXCHANGE

INTERNAL EXCHANGE: (wymieszanie reklam, z artykułami na stronie)
  • ON / OFF – można go włączyć i wyłączyć w każdym momencie, nawet po umieszczeniu widżetu na stronie
  • przemieszanie reklam z artykułami w widżecie. Dzięki takiemu zabiegowi, adsy prezentują się w bardzo naturalny sposób, poprawia to także wewnętrzny ruch na stronie.
  • Wyświetlanie wewnętrznych linków pomaga zwiększyć liczbę odsłon na jednego użytkownika, a także zwiększyć czas przebywania na stronie.
  • pomaga zwiększyć zaangażowanie użytkowników serwisu

5 internal exchange teasers – pokazuje ile miejsca na widżecie zajmują artykuły (w tym przypadku mamy 5 artykułów)

CHECK ALL / UNCHECK ALL
  • umożliwia wybór artykułów również z innych podpiętych stron

Monetization – na szaro zaznaczone są miejsca w których będą wyświetlać się reklamy

Internal exchange – na granatowo pokazują się miejsca w których wyświetlają się artykuły selekcjonowane przez specjalny algorytm Mgid

Default place for banner – w tym miejscu zawsze jest baner (domyślnie)

Po zapisaniu ustawień pojawia się kod do wpięcia na stronę (w wariancie JS oraz AMP).

script

Zobacz jak SMART WIDŻET wygląda po osadzeniu go na stronie

Podziel się artykułem:
Icon