Poznaj rozwiązania Nativeo: Widżet w artykule

Poznaj rozwiązania Nativeo: Widżet w artykule

Widżet w artykule to kolejny dostępny format reklamowy w platformie Nativeo. To, co najistotniejsze to fakt, że ten typ widżetu zajmuje najmniej cennego miejsca w witrynie, za to jest odpowiedzialny za pierwszy kontakt użytkownika z reklamą. Warto zatem zadbać o to, aby dobrze wykorzystać jego potencjał. Ciekawostką jest fakt, że według testów przeprowadzanych na różnych witrynach najlepiej sprawdza się jednoczesne stosowanie dwóch widżetów w konfiguracji np widżet w artykule + widżet pod artykułem albo widżet w artykule + smart widżet. Wówczas internauta napotka się po raz drugi na daną treść reklamową bez względu na wybraną konfigurację. Taki zabieg w dużym stopniu zwiększa prawdopodobieństwo kliknięcia w daną treść i tym samym poprawia monetyzację. 

Widżet w artykule to responsywny format reklamowy, wewnątrz treści artykułu. Ten format jest często wykorzystywany zarówno na desktopie, jak i w mobile. Warto tu wspomnieć, że widżet ten charakteryzuje się świetną widocznością, z doskonałym UX na mobile’u. Istotny jest też fakt, że widżet w artykule ma duże możliwości dopasowania i personalizacji przy zachowaniu właściwego UX.

Widżet w artykule to także najskuteczniejszy placement reklamy w dłuższych tekstach.

Zobacz jak widżet w artykule wygląda po osadzeniu go na stronie

Jak skonfigurować widżet w artykule i jakie daje możliwości?

SUB TYPE - Zmiana wybranego typu widżetu

FORMAT: MAIN

 

FORMAT: CAROUSEL (karuzela)

FORMAT: IMPACT

Format Impact prezentuje tylko jedną reklamę, dzięki czemu właśnie na niej skupia całą uwagę użytkownika, jeszcze bardziej go angażując. Format Impact posiada przycisk CTA, który bezpośrednio zachęca użytkowników do kliknięcia. Szacuje się, że średni CPM jest tu wyższy o 20 % w porównaniu z tradycyjnymi widżetami w artykule.

 

AUTOPLACEMENT

  •         OFF – wyłączony – widget sam dopasowuje się do artykułu w najlepszym miejscu
  •         TOP OF THE ARTICLE – widget dodaje się na górze artykułu
  •         MIDDLE OF THE ARTICLE – widget dodaje się na środku artykułu
  •         BOTTOM OF THE ARTICLE – widget dodaje się w dolnej część artykułu

 

Jeśli zainteresowało Cię rozwiązanie, jakim jest widżet w artykule, bądź chcesz poznać inne dostępne formaty reklamowe, zapraszamy do kontaktu na hello@nativeo.pl.

 

 

 

 

 

 

Podziel się artykułem:
Icon