Poznaj rozwiązania Nativeo: Widżet w sidebarze

Poznaj rozwiązania Nativeo: Widżet w sidebarze

Widżet w sidebarze to idealne rozwiązanie, by móc zarabiać na niewykorzystanym dotąd bocznym pasku witryny. Jest to zatem doskonały sposób na dodawanie do strony dodatkowych treści. Ponadto widżet w sidebarze można dopasować wizualnie do paska w taki sposób, aby wyglądał niemal identycznie jak treść danej witryny. Format ten stanowi integralną część całości, zatem w pełni wpisuje się w istotę reklamy natywnej.

Widżet w sidebarze jest niemal niewidoczny, ale przynosi dodatkowe dochody.

To rozwiązanie głównie jest wykorzystywane na desktopie, z tego prostego względu, że wersja desktoptowa zapewnia dużo więcej przestrzeni do zaplanowania witryny, uwzględniając możliwość wykorzystania paska bocznego. Funkcjonalność ta z kolei nie jest dostępna dla smartfonów, o czym warto pamiętać wybierając odpowiedni format reklamy dla siebie.

Widżet w sidebarze charakteryzuje się łatwą implementacją, a także zachowuje strukturę strony. Może być stosowany zarówno do linkowania wewnętrznego, jak również do monetyzacji ruchu.

sidebar_miniatura

 

Jak skonfigurować widżet w sidbarze i jakie daje możliwości?

new_widget_sidebar

 

SUB TYPE - zmiana wybranego typu widżetu

Widżet w sidebarze daje możliwość wyboru jednego z 4 dostępnych formatów, które różnią się od siebie wizualnie, tak aby jak najlepiej dopasować się do strony wydawcy. Wyróżniamy następujące formaty:

FORMAT: CARDS

format_cards

 

FORMAT: RECTANGULAR 2

 

format_rectangular_2

 

FORMAT: RECTANGULAR

 

 

format_rectangular

 

FORMAT: SMALL

format_small

 

 

KOLUMNY I WIERSZE - w tym miejscu można określić ilość kolumn reklamowych (bez limitu), a także ilość wierszy reklamowych (maksymalnie 4) 

kolumny_i_wiersze

 

INTERNAL EXCHANGE - daje możliwość wymieszania reklam z artykułami

internal_ex

 

Jeśli zainteresowało Cię rozwiązanie, jakim jest widżet w sidebarze, bądź chcesz poznać inne dostępne formaty reklamowe, zapraszamy do kontaktu na hello@nativeo.pl.

Podziel się artykułem:
Icon